Акумулятори

Як вибирати акумулятор для інвертора

Думаєте про покупку акумуляторної батареї? Можливо, ви чули й заплуталися: що таке акумулятори AGM, гелеві акумулятори, літієві акумулятори, свинцево-кислотні акумулятори ? Які між ними відмінності?

У цій статті мова піде про сонячні акумуляторні батареї, які можуть працювати з системами сонячної енергії, щоб допомогти вам прийняти правильне рішення.

Які типи акумуляторів для інвертора існують?

Зараз на ринку в основному є два типи акумуляторів: свинцево-кислотний акумулятор і літієвий акумулятор , обидва вони мають свої переваги та недоліки, і їх можна розділити на кілька типів акумуляторів, і тут ми представимо більш поширені акумулятори в сонячна промисловість.

Літієва батарея

Літієва батарея має малу вагу, накопичує багато енергії, не забруднює навколишнє середовище, має тривалий термін служби , завдяки сталому розвитку вона ставатиме все більш популярною.

  • LiFePO4/LFP:Одна з найпопулярніших батарей, головними властивостями якої є відсутність шкідливих елементів, низька вартість, найкраща безпека та термін служби до 6000 разів.

    

  • LiCoO2:Найдосконаліша літій-іонна батарея з такими перевагами, як висока питома ємність, хороша циклічна продуктивність і простий процес синтезу. Однак цей матеріал містить більш токсичні кобальтові елементи і є дорожчим, що ускладнює забезпечення безпеки при виготовленні потужних батарей.
 • LiNiMnCoO2/NMC:Матеріал позитивного електрода NMC поєднує нікель і марганець, і цей матеріал можна збалансувати та регулювати з точки зору питомої енергії, здатності до циклу, безпеки та вартості.

Свинцево-кислотний акумулятор

Свинцево-кислотні батареї в основному складаються з позитивних і негативних пластин, роздільних пластин, електроліту сірчаної кислоти, бака акумулятора та інших компонентів, але вони не призначені для постійного повного розряду (тобто лише 50% глибини розряду) .

  • Залитий свинцево-кислотний акумулятор:Цей тип батареї має ковпачок у верхній частині, який може вентилювати та блокувати розлив рідини. У процесі використання, через втрату води на випаровування та розкладання, кришку потрібно періодично відкривати для додавання дистильованої води та регулювання густини електроліту, тому її прийнято називати «тягова батарея відкритого типу» .
  • Свинцево-кислотна батарея з клапанним регулюванням:Герметична свинцево-кислотна батарея з клапанним регулюванням, також відома як необслуговувана батарея, поділяється на два типи: AGM і гелева батарея . Електроліт всередині батареї знаходиться в нетекучому стані, і батарея залишається газонепроникною та водонепроникною під час нормального використання.
 • Трубчаста батарея:Технологія, яка використовується в трубчастих батареях, ущільнює активний матеріал у поліефірній трубці, яка називається бронею, а не прикріплює її до поверхні елементної пластини. В результаті немає відшарування або корозії, що забезпечує тривалий термін служби батареї.

Що таке акумулятор для інвертора і як він працює в сонячній системі?

Загалом, батареї є невід’ємною частиною сонячної енергетичної системи, оскільки вони дозволяють нам накопичувати електроенергію, вироблену сонячною панеллю, в батареї, гарантуючи, що користувач матиме електроенергію, коли сонячні панелі та мережа розряджаються. Підсумовуючи, батарея виконує такі три ролі в сонячній системі:

Зберігайте електроенергію протягом доби

Оскільки потреба людей в електроенергії протягом дня невисока, час виробництва електроенергії фотоелектричною системою не дорівнює часу споживання електроенергії навантаженням. Пряме сонячне світло, яке збирає сонячна панель, перетворюється на електроенергію постійного струму, частина електричної енергії перетворюється на електроенергію змінного струму для роботи на навантаженні за допомогою інвертора, а решта електроенергії зберігається в акумуляторі .

Електроприлади вночі

Вихідна потужність інвертора досягає максимуму опівдні, але в цей час попит на електроенергію невисокий, тоді як вночі припадає пік споживання електроенергії, потреба населення в електроенергії зростає, акумулятор віддає електроенергію на навантаження.

Стабілізація потужності сонячної енергосистеми

Вхідна напруга PV і вихідна напруга інвертора не завжди однакові, вхідна напруга PV залежить від випромінювання та коливається, а сторона навантаження не дуже стабільна.

Акумуляторна батарея може розглядатися як пристрій для балансування потужності, коли вхідна потужність PV перевищує потужність навантаження, інвертор розподіляє надлишкову енергію в акумуляторний блок для зберігання , коли електроенергія, вироблена сонячною панеллю, не може відповідати відповідно до потреб навантаження, інвертор знову перенаправляє електроенергію від батареї до навантаження.

Як розрахувати розмір батареї для інверторів

Налаштуйте батарею для інвертора в основному з огляду на такі три фактори:

1. Вихідна напруга літієвої батареї має бути такою ж, як вхідна напруга клеми інверторної батареї.

2. Налаштуйте ємність акумулятора відповідно до часу зарядки навантаження.

Ємність батареї розраховується відповідно до часу резервної роботи навантаження . Тому ємність батареї повинна мати достатню потужність, щоб задовольнити максимальну потужність живлення інвертора.

Припустімо, що вхідна напруга постійного струму вашого інвертора становить 12 вольт, тоді вам може знадобитися одна або кілька батарей, з’єднаних паралельно, щоб контролювати навантаження на пристрій.

Припускаючи максимальне використання 50%, 3000-ватний інвертор з батареєю на 20 А вироблятиме від 12 В постійного струму до 110 В змінного струму. Як правило, залиті клітинні батареї потребуватимуть подвійного заряду, тобто 6000 Вт.

3. Максимальна напруга розряду акумулятора повинна відповідати номінальній напрузі живлення інвертора.

Припустімо, ви хочете запустити інвертор потужністю 4000 Вт, який є джерелом енергії 4 кВт. Він буде споживати достатню кількість енергії в амперах на 12 вольт і 24 вольт.

Імовірно, ви будете підключати інвертор до 48 вольт. Таким чином, для живлення 4000 Вт інвертора вам можуть знадобитися 4 батареї на 12 вольт у ряді підключень