Акумулятори

Паралельне підключення акумуляторів: пояснюємо, як це працює

Тоді об’єднайте батареї разом для більшої гнучкості замість того, щоб купувати одну велику потужну акумуляторну батарею!

Паралельне або послідовне з’єднання – що краще?

Перед тим, як вибрати спосіб перемикання, слід подумати про цільове використання . Паралельне з’єднання збільшує ємність, а напруга залишається незмінною, тоді як послідовне з’єднання збільшує напругу, а не ємність. Відповідно, ви використовуєте послідовне з’єднання, якщо хочете, наприклад, працювати з пристроями на 24 В.

Ось чому паралельне перемикання варто!

Вам потрібно задовольнити високі потреби в енергії в дорозі чи ви хочете жити якомога самодостатніше з кемпером ? Тоді використовуйте паралельне підключення у вашому автомобілі!

Але це не єдині причини. Ви також можете скористатися наступними перевагами цієї схеми:

  перевага   Пояснення
Дешевші початкові інвестиції Якщо ви ще не знаєте, яка ємність вам насправді потрібна, ви можете перевірити блок живлення заздалегідь, підключивши дві батареї паралельно.
Менша ємність означає більш гнучке розширення Якщо з’єднати разом батареї меншої ємності, збільшення потужності стає більш гнучким. Наприклад, акумулятор ємністю 100 А·год завжди збільшується на 100 А·год, а акумулятор ємністю 200 А·год завжди множиться на 200 А·год.
Менший ризик дефолту Якщо батарея згасає, ланцюг прокладається через неушкоджену другу батарею, і ви все одно отримуєте живлення.
Тривалий термін служби за рахунок рівномірного розподілу навантаження Паралельне з’єднання розподіляє навантаження, необхідне для споживання струму, на обидві батареї, завдяки чому доступна більша кількість струму та можливий довший термін служби батареї.

Увага: не кожен акумулятор можна комбінувати!

Як завжди, велике значення має вибір акумуляторів. Тому що батареї завжди повинні бути новими і, перш за все, ідентичними. Це означає , що технологія, потужність і напруга повинні бути однаковими . Тому, наприклад, завжди поєднуйте акумулятор ємністю 65 А·год з іншим акумулятором ємністю 65 А·год. Також не варто ігнорувати такі моменти:

1. Якщо можливо, завжди міняйте батареї одночасно, інакше нова батарея може втратити свій термін служби через зарядний струм, який буде навантажено. Вік акумуляторів не повинен відрізнятися більше ніж на 1 рік.

2. Прокладіть короткі шляхи з’єднання між батареями, щоб запобігти сплутуванню кабелів і заощадити місце під час роботи.

3. Щоб запобігти взаємній розрядці батарей, найкраще встановити ізолювальне реле . Це роз’єднує підключення до ланцюга, коли автомобіль зупинено або коли батареї не заряджаються.

Скільки батарей я можу з’єднати разом?

Ми завжди рекомендуємо з’єднувати разом максимум три батареї . У схемі з трьома акумуляторами також доцільно встановити еквалайзер або балансир заряду. Причиною цього є те, що не всі елементи акумулятора завжди мають однаковий заряд. Клітини з меншими значеннями будуть перевантажені і загинуть. «Вижилі» клітини потім намагаються компенсувати це і також швидше виходять з ладу. Це мінімізує термін служби всієї схеми. Якщо ви використовуєте еквалайзер, він регулює цей процес і затримує передчасний розряд акумулятора .

Так працює з’єднання з паралельним з’єднанням

Паралельне з'єднання батарей

Проста паралельна схема

Як правило, існує два способи паралельного з’єднання батарей. Як випливає з назви, просте паралельне з’єднання легко реалізувати . Схема починається лише з однієї батареї та продовжується від неї до наступної. Між двома живильними батареями встановлюється з’єднання від плюса до плюса і від мінуса до мінуса .

Але ви віддаєте перевагу перехресній схемі замість простої?

Однак перехресне з’єднання має вирішальну перевагу перед простим перемиканням. Тому що коли батареї перемикаються хрест-навхрест, вони діють як одна велика батарея, що має позитивний наслідок: потік заряду працює краще з цією схемою . Це дозволяє акумуляторам заряджатися і розряджатися рівномірно .

Ось як працює перехресна схема!

Якщо ви використовуєте цю схему, підключіть позитивний кабель до позитивного полюса батареї 1 і проведіть його до позитивного полюса батареї 2. Зробіть навпаки з негативним кабелем . Під’єднайте його до мінусової клеми батареї 2, а потім до мінусової клеми батареї 1.

Правильний спосіб заряджання для паралельно підключених акумуляторів

Перед початком заряджання необхідно відключити акумулятори від джерела живлення. Це можна зробити, витягнувши вилку або використовуючи автоматичний вимикач. Перш за все, кількість зарядних пристроїв важлива при паралельному підключенні комунальних послуг. Пам’ятайте: кожна батарея завжди має окреме підключення або зарядний пристрій.

Висновок

Ви повинні використовувати паралельне з’єднання двох батарей, якщо ви хочете збільшити свою ємність . Перехресне з’єднання особливо підходить для цього, оскільки воно покращує зарядний потік акумуляторів і дозволяє рівномірно заряджати та розряджати. З’єднуючи батареї разом, ви завжди повинні переконатися, що вони мають однакову технологію, ємність, напругу та, якщо можливо, однаковий вік .

У нас ви знайдете ідеальні акумулятори для паралельного перемикання!